Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Zakładzie Bromatologii.
  • Ostatnia zmiana 09.03.2020 przez Dziekanat Wydziału Farmaceutycznego

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Zakładzie Bromatologii

Zakład Bromatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku uczestniczył w realizacji grantu we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku. W ramach grantu Uczniowie Technikum  Zawodowego nr 3 - na kierunku Technik Hotelarstwa realizowali projekt badawczo-wdrożeniowy pt. "Niezbędnik hotelarza - kawowe inspiracje cz. II" w ramach konkursu Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr we współpracy z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Pod kierunkiem dr Anny Puścion-Jakubik i Magistrantki kierunku Dietetyka Ewy Olechno Uczniowie zapoznali się z właściwościami prozdrowotnymi kawy oraz uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych - oznaczaniu całkowitej zawartości związków fenolowych w kawach.