Spotkanie Komitetu Monitorującego (PO WER) na WF

27.09.2017 12:20

26 września 2017 r. na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej UMB odbyło się spotkanie Komitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

W Komitecie uczestniczyli m.in. przedstawiciele Ministerstw, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Komisji Europejskiej, a także Władze, pracownicy naukowo-dydaktyczni i studenci UMB. Gości powitał Prorektor ds. Studenckich UMB prof. dr hab. Adrian Chabowski. Dziekan WF – dr hab. Wojciech Miltyk przedstawił osiągnięcia Wydziału i plany na jego dalszy rozwój. Spotkanie w dużej mierze poświęcone zostało zaprezentowaniu projektu realizowanego przez WF „Wysokiej jakości programy stażowe na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku". Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Prezentacji projektu dokonała Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Farmaceutycznego – dr hab. Katarzyna Winnicka – kierownik projektu. Podczas spotkania wystąpiło również 4 studentów, którzy wzięli udział w projekcie: Aleksandra Citkowska, Patrycja Mościcka, Karolina Reska i Piotr Wójcik. Podzielili się oni swoimi doświadczeniami ze stażu.

Studenci poprzez udział w stażach mogli poznać praktyczne zastosowanie wiedzy zdobytej w trakcie studiów. W projekcie biorą udział  studenci ostatnich lat na kierunku Farmacja, Analityka Medyczna, Kosmetologia I i II stopnia. Realizowane w ramach projektu staże trwają 3-miesiące. Studenci odbywają staże zarówno w instytucjach krajowych, jak i ośrodkach zagranicznych. Do tej pory studenci wyjechali m.in. do Londynu, Zagrzebia, Zurichu, Liverpoolu. Obecnie kończy się już pierwsza edycja staży, ale w roku akademickim 2017/18 przewidziana została jeszcze jedna edycja.