dr Marta Szekalska laureatem konkursu MINIATURA 2

21.12.2018 12:40

Dr n. farm. Marta Szekalska z Zakładu Farmacji Stosowanej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej UMB pozyskała 50 tys. złotych na projekt „Perspektywy wykorzystania alginianu sodu i jego oligosacharydów do otrzymywania mukoadhezyjnych lamelek z posakonazolem do podania dopoliczkowego”.

Dr Szekalka stopień doktora nauk farmaceutycznych uzyskała w roku 2017 na podstawie rozprawy pt. „Ocena możliwości zastosowania mikrosfer alginianowych jako nośników modelowych substancji leczniczych”, która zajęła III miejsce w V edycji Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych. Dr M. Szekalska jest autorką i współautorką 38 publikacji i doniesień zjazdowych o łącznym IF 22,549. Jej dotychczasowa tematyka badawcza skupia się wokół zagadnień związanych z wykorzystaniem naturalnych polimerów w celu opracowywania nowoczesnych postaci leku.