Profesor Roman Lesyk z wizytą w Zakładzie Biotechnologii UMB

30.06.2021 14:54

Do 2 lipca w Zakładzie Biotechnologii gości wybitny, światowej sławy chemik, Profesor Roman Lesyk z Narodowego Uniwersytetu Medycznego we Lwowie. Zakład Biotechnologii UMB we współpracy z zespołem prof. Lesyka projektuje i syntetyzuje nowe pochodne 2-tioksytiazolidyno-4-onu o potencjalnej aktywności przeciwnowotworowej. Podczas Międzynarodowej Szkoły Letniej pt. „Dyskurs naukowy i nowoczesne technologie badawcze a sukces naukowy” realizowanej w ramach projektu „Interdyscyplinarne, międzynarodowe studia doktoranckie w zakresie biologii medycznej i nauk farmaceutycznych na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku” Profesor Roman Lesyk wygłosił dnia 28.06.2021 r. wygłosił wykład pod tytułem „Michael acceptors as tools in drug design. Pro and contra”.

W ramach Międzynarodowej Szkoły Letniej, w Zakładzie Biotechnologii, pod nadzorem Prof. Romana Lesyka i dr Agnieszki Gornowicz, prowadzone są warsztaty pt. „Immunoenzymatic evaluation of the anticancer activity of newly synthesized triazine derivatives” podczas których doktoranci będą wykonywali oznaczenia stężenia białka p53, Bax oraz MMP-2 metodą SimpleStep ELISA.