• Aktualności

  XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej

  26.08.2021 13:24
  Autor: Administrator UMB

   

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku był gospodarzem XVII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej. Wydarzenie swym Patronatem Honorowym objął JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. dr hab. Adam Krętowski oraz Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Zjazd odbył się w dniach 27-29 maja 2021.

  To najważniejsze w Polsce spotkanie naukowców i lekarzy zajmujących się immunologią zgromadziło 276 uczestników, w tym szerokie grono wybitnych prelegentów, w liczbie 126 osób. Po raz pierwszy wydarzenie to miało mieć miejsce w Białymstoku, na terenie Uniwersytetu Medycznego, jednak z uwagi na sytuację epidemiczną przyjęto formę wirtualną.

  Zjazd trwał 3 dni i obejmował 28 sesji plenarnych, 2 sesje plakatowe oraz 5 wykładów plenarnych, i 5 wykładów sponsorowanych. Na podkreślenie zasługuje udział w zjeździe światowej sławy wykładowców zagranicznych, autorów wykładów plenarnych oraz prezentowanych w trakcie poszczególnych sesji.

  Zapraszamy do odwiedzin strony: http://www.ptidik2021-bialystok.pl/ na której dostępny jest program zjazdu oraz książka abstraktów, a także lista sponsorów i patronów honorowych całego wydarzenia.

  Komitet Organizacyjny

  XVII Zjazdu PTIDiK

  Powrót