Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  UMB objął patronatem klasy z III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku

  23.02.2024 13:00
  Autor: Administrator UMB

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku objął swoim patronatem klasy z III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku.

  Podpisanie umowy patronackiej odbyło się 23 lutego 2024 r. o godz. 12:00 w Pałacu Branickich pomiędzy prof. dr hab. Adamem Krętowskim, Rektorem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku a Anną Kietlińską, dyrektorką III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Na uroczystości obecni byli także nauczyciele, którzy będą koordynowali współpracę- p. Karolina Czarniecka (nauczyciel biologii) i p. Justyna Ostrowska (nauczyciel chemii) oraz uczniowie Gabriela Grycuk i Mateusz Dmitruk (klasa 3e) oraz Kamila Żukowska i Urszula Marcińczyk (klasa 2e). Ze strony UMB projekt będzie koordynować Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Adrian Chabowski oraz Biuro Promocji i Rekrutacji UMB.

  W ramach tej inicjatywy, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku objął patronatem dwie klasy III LO - otrzymają one wsparcie z zakresu biologii i chemii. Dzięki temu, uczniowie tych klas zyskają możliwość korzystania z bogatego dorobku naukowego Uczelni oraz wsparcia doświadczonych specjalistów z UMB, co z pewnością poszerzy ich wiedzę i umiejętności w dziedzinie nauk przyrodniczych. Ta współpraca otwiera nowe perspektywy dla młodych adeptów nauki, umacniając jednocześnie więzi między edukacją średnią a akademicką, co jest kluczowe dla budowania silnego fundamentu wiedzy i rozwoju społecznego.

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, w ramach swojego zaangażowania w rozwój edukacji, realizuje wiele inicjatyw wspierających licealistów. Jedną z nich jest projekt "Biologia i chemia po akademicku", który w tym roku doczekał się swojej trzeciej edycji. Projekt ten obejmuje zajęcia praktyczne oraz konsultacje z zakresu biologii i chemii (link do strony projektu Biologia i Chemia po akademicku 3).

  Regularnie organizowana jest też akcja "Studiuj w UMB", która stanowi kolejny filar wsparcia dla licealistów. W ostatniej edycji, która miała miejsce 17 lutego 2024 roku, młodzież z III i IV LO w Białymstoku miała okazję odwiedzić Centrum Dydaktyczno-Naukowe Wydziału Nauk o Zdrowiu, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Centrum Symulacji Medycznej UMB oraz Euroregionalne Centrum Farmacji. Wydarzenie to odbyło się na trzech wydziałach Uniwersytetu, gromadząc ponad 150 uczniów. Akcja "Studiuj w UMB" dostarcza młodzieży nie tylko wiedzy na temat oferty edukacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, ale również pozwala na bezpośredni kontakt z pracownikami naukowymi i zapoznanie się z wyjątkowymi warunkami nauki oraz badawczymi, jakie oferuje Uczelnia.

  Powrót