Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Ambasador Szwecji z wizytą w UMB.
  • Ostatnia zmiana 14.05.2014 przez Medyk Białostocki

Ambasador Szwecji z wizytą w UMB

Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce Staffan Herrström odwiedził Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Spotkał się z władzami uczelni oraz ze szwedzkimi studentami, którzy kształcą się na UMB.

Wizyta dyplomaty w naszym mieście w połowie marca miała bardzo napięty harmonogram. Staffan Herrström najpierw spotkał się z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim i marszałkiem Jarosławem Dworzańskim, później odwiedził zakład Nibe-Biawar. Choć to doskonale znana w Białymstoku firma, to niewiele osób wie, że jego właścicielami od 2000 roku są Szwedzi. Od tego momentu przychody białostockiego zakładu wzrosły pięciokrotnie.

Po spotkaniach biznesowych, przyszedł czas na spotkanie ze szwedzkimi studentami kształcącymi się na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Temat rozmów był jeden: jak przebiega nauka w Polsce, z jakimi problemami spotykają się szwedzcy studenci w naszym mieście. Wiele emocji w dyskusji wzbudziła nowa, krótsza forma studiów lekarskich. Zwłaszcza w pierwszych latach nauki, kiedy obciążenie najtrudniejszymi przedmiotami teoretycznymi jest naprawdę ogromne.

Po spotkaniu ze studentami, odbyło się kolejne - z rektorem UMB prof. Jackiem Niklińskim i prorektorem ds. studenckich prof. Adrianem Chabowskim.

bdc