Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Benefis prof. Kaczmarskiego .
 • Ostatnia zmiana 28.07.2014 przez Medyk Białostocki

  Benefis prof. Kaczmarskiego

  47 lat w pracy i dość - prof. Maciej Kaczmarski, szef Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii Dziecięcej w czerwcu odchodzi na emeryturę.

  Wydarzeniem ogłaszającym ten fakt był efektowny dwuczęściowy benefis. 12 kwietnia przed południem odbyła się konferencja naukowa dotycząca zagadnień, którymi na co dzień zajmuje się prof. Kaczmarski. Wieczorem zaś w gmachu białostockiej opery odbyła się artystyczna część uroczystości. Kilkaset osób mogło zapoznać się z muzycznymi fascynacjami wybitnego medyka. Była więc m.in. muzyka filmowa Wojciecha Kilara czy z filmu „Doktor Żywago”, arie z operetek „Baron cygański” i „Księżniczka Czardasza”. Na scenie zagrała Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, wystąpili soliści z opery oraz dwa chóry: opery oraz dziecięcy. Po występach była okazja do złożenia życzeń i podziękowań.

  Prof. Kaczmarski to absolwent naszej uczelni z 1967 roku. W przeszłości pierwszy dyrektor szpitala dziecięcego w Białymstoku i jeden z jego współzałożycieli. Od 1990 r. kierownik Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii Dziecięcej, od 1999 r. konsultant wojewódzki ds. pediatrii, w latach 2002-2005 dziekan Wydziału Lekarskiego UMB.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.