Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Biznes i nauka. BCC i UMB.
 • Ostatnia zmiana 31.05.2017 przez Medyk Białostocki

  Biznes i nauka. BCC i UMB

  Prof. Jacek Nikliński odebrał certyfikat potwierdzający członkostwo w Business Center Club (22.02). To jedna z najważniejszych organizacji przedsiębiorców w Polsce. UMB z BCC współpracuje już kilka lat

  Współpracę zainicjował właśnie prof. Nikliński. Jeszcze jako rektor gościł w murach uczelni szefa BCC Marka Goliszewskiego, a także kanclerza białostockiej loży BCC Krzysztofa Żukowskiego. Później odbyło się kilka mniej i większych spotkań. Uczelnia została honorowym członkiem BCC, rektor Nikliński odebrał też Medal Europejski przyznawany przez przedsiębiorców za wspieranie rozwoju gospodarczego. W zeszłym roku sformalizowano współpracę i podpisano stosowną umowę.

  Efektem tej umowy są spotkania przedstawicieli UMB z przedsiębiorcami. Ich formułę można by określić jako biznesowo-profilaktyczną. Z jednej strony zarówno przedsiębiorcy jak i naukowcy rozmawiają o tym w jakich obszarach mogą ze sobą współpracować, z drugiej – to już rola medyków – zajmować się profilaktyką zdrowotną. Podczas ostatniego spotkania (17.02) prof. Lech Chyczewski opowiadał o chorobach nowotworowych, zaś prof. Marcin Moniuszko, prorektor ds. nauki, prezentował ofertę badawczą uczelni.

  bdc

   

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.