Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. 70 lat Radiosupła.
  • Ostatnia zmiana 13.10.2021 przez Medyk Białostocki

70 lat Radiosupła

Z całego kraju na jubileusz uczelnianego Studenckiego Centrum Radiowego Radiosupeł zjechali się ci, którzy przez lata go tworzyli. A warto wiedzieć, że to najstarsze studenckie radio w Polsce. Święto było tym okazalsze, bo macierzysta UMB jest ledwie rok starsza.

„Supeł” przez lata tworzyły pokolenia studentów. Amatorzy, ale z pasją i sercem do tego co robili. Dziś wielu z nich to uznani profesorowie, czy też lekarze specjaliści. Kiedyś radia słuchało się falach FM, dziś jest obecne w internecie. Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w pracy rozgłośni, wystarczy odwiedzić redakcję radia w Domu Studenta nr 1.

Oficjalna część obchodów odbyła się w Aula Magna. Jak zawsze przy takich okazjach były przemówienia i wystąpienia oficjeli (UMB reprezentował prorektor prof. Adrian Chabowski), jednak najważniejsze były wspomnienia. 1,2,3…

bdc