Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. 8 Zjazd Absolwentów AMB/UMB w Bostonie .
 • Ostatnia zmiana 10.10.2019 przez Medyk Białostocki

  8 Zjazd Absolwentów AMB/UMB w Bostonie

  Działające w Ameryce Północnej stowarzyszenia naszych absolwentów to taka nieformalna filia UMB na tamtym kontynencie. Skupia osoby, które dobrze życzą Uniwersytetowi Medycznemu w Białymstoku.

  Główny cel takich spotkań dotyczy integracji środowiska absolwentów, choć nie tylko. Wielu członków stowarzyszenia to osoby, które dzięki ciężkiej pracy, osiągnęły sukces w USA. Dlatego też zależy im na wsparciu rozwoju UMB, ale też jej kadry i studentów. To nasi absolwenci stają się pośrednikami w nawiązywaniu nowych kontaktów naukowych, czy też są niezwykle pomocni w organizowaniu zagranicznych staży naukowych.

  Ósmy zjazd odbył się w Bostonie. Wystartował w piątek (6 września) o godz. 18 w Le Meridien Hotel. Tradycyjnie częśc oficjalna zjazdu rozpoczęła się od serii przemówień. Jako pierwsza zabrała głos dr Irena Lobsenz-Druzba (jedna z głównych organizatorek spotkania w Bostonie), następnie wystąpili: prof. Marcin Moniuszko, prorektor ds. nauki UMB, Marek Lesniewski-Lass, konsul honorowy RP w Bostonie oraz prof. David Kwiatkowski (professor at Harvard Medical School), którego zapowiedział dr Wodzimierz Łopaczyński. 

  Drugi dzień zjazdu był typowym dniem roboczym przeznaczonym na sesje naukowe. Popołudniu goście zwiedzili campus uniwersytetu Harvard, a wieczorem odbyła się uroczysta kolacja połączona z balem. 
  Niedziela - trzeci dzień zjazdu - miała tylko jednąm, krótką sesję naukową. Sporo czasu poświęcono za to pracom organizacyjnym związanym z funkcjonowaniem stowarzyszenia.  
  Przyszłoroczny zjazd obędzie się w Białymstoku.

  bdc 

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.