Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Absolwenci: kierunek Boston.
 • Ostatnia zmiana 05.07.2019 przez Medyk Białostocki

  Absolwenci: kierunek Boston

  Komitet Organizacyjny 8. Zjazdu Absolwentów oraz Przyjaciół AMB/UMB w Ameryce Północnej zaprasza Was na kolejny zjazd, tym razem w Bostonie (MA) - informuje w mailu Włodzimierz Łopaczyński, szef stowarzyszenia absolwentów.

   

  Termin: 6-8 września 2019 r, wstępna lokalizacja: Le Méridien Boston Cambridge. Gospodynią zjazdu będzie dr Irena Druzba-Lobsenz. Na razie więcej szczegółów nie jest znanych, ale na dobrą sprawę te są kluczowe.

  Wstępny program zjazdu (może ulec zmianie) 

  Piątek (6.09) - rejestracja w hotelu

  Sobota (7.09) - poranny bieg/spacer na 5 km, śniadanie 

  - pierwsza sesja zjazdowa godz. 9-13

  - lunch 

  - zwiedzanie Bostonu (trzy trasy do wyboru) 

  - wieczór - Bal Lekarza 
  Niedziala (8.06) - druga sesja zjazdowa godz. 10-13, oficjalne zakończenie zjazdu 

  - możliwe dalsze zwiedzanie Bostonu

   

  Link do rezerwacji w hotelu
  Sugestie odnośnie programu zjazdu, czy chęci wystąpienia z wykładem/prezentacją można kierować do Włodziemirza Łopaczyńskiego (wlopaczynski@hotmail.com) lub 
  Ireny Druzba-Lobsenz (lobsenzi@massmed.org)

   

  Zjazdy absolwentów AMB/UMB w Stanach Zjednoczonych to pomysł samych absolwentów, których życiowe losy pokierowały właśnie za ocean. Stowarzyszenie działa na wzór tych amerykańskich, ale w polskich realiach to nowość. Pierwsze spotkanie odbyło się w 2011 r., a jakże, w stolicy USA - Waszyngtonie.

  Cele stowarzyszenia związane są z integracją absolwentów naszej uczelni (zwłaszcza tych żyjących w Ameryce Północnej, choć nie tylko), wsparcie naukowe dla obecnych studentów czy naukowców UMB, ale też promocja samej uczelni za granicą i budowanie jej pozytywnego wizerunku.

  Warto tylko dodać, że wielu naszych absolwentów w USA czy Kanadzie odniosło naukowy, ale też zawodowy sukces. Mogą pochwalić się naprawdę ogromnymi osiągnięciami. Zajmują prestiżowe stanowiska, niektórzy współpracują z renomowanymi zespołami naukowymi. Bardzo cenne są ich kontakty naukowe, w których chętnie pośredniczą.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.