Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aula Alumnów na finiszu .
  • Ostatnia zmiana 16.11.2020 przez Medyk Białostocki

Aula Alumnów na finiszu

Karmazynowym materiałem wyściełane są ściany w powstającej ku pamięci naszych absolwentów specjalnej auli. To znak, że ku końcowi zbliżają się prace związane z jej powstaniem.

Aula Alumnów ma być specjalnym miejscem na naszej Uczelni, w którym gromadzona będzie historia studiujących tu osób. Pomysł jej powstania narodził się podczas jednego ze zjazdów naszych absolwentów w USA. Tam takie obiekty są bardzo powszechne. Co więcej, często przybierają formę całych oddzielnych budynków, a nie tylko pojedynczych sal.

Aula Alumnów znajduje się na pierwszym piętrze Pałacu Branickich, obok Aula Magna. W czasach Hetmana Branickiego była to królewska sypialnia. Bogata w złote zdobienia, z karmazynowymi ścianami. Taka tez ma być współcześnie. Jedynym odstępstwem do barokowego stylu, będą multimedialne ekrany, na których będzie prezentowana historia naszych studentów.

bdc