Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Boston już czeka .
  • Ostatnia zmiana 14.05.2019 przez Medyk Białostocki

Boston już czeka

Wielkimi krokami zbliża się termin kolejnego ósmego już zjazdu naszych absolwentów mieszkających w Ameryce Północnej. Wszystko odbędzie się na początku września w Bostonie.

Jak poinformował nas Włodzimierz Łopaczyński, który koordynuje działalność stowarzyszenia absolwentów UMB, zawiązał się już komitet organizacyjny zjazdu. W jego skład wchodzą: Irena Lobsenz-Druzba, Wojciech Dworakowski, Renata Bushko oraz Włodzimierz Łopaczyński z żoną Joanną.

Wybrany też został hotel, który stanie się jednocześnie centrum zjazdowym (Le Méridien Boston Cambridge). To w nim będą się odbywać wszystkie sesje naukowe i spotkania absolwentów. Termin 6-8 września 2019 r.

Obecnie rozpoczęły się prace związane z opracowaniem programu zjazdu. Każdy z absolwentów może zgłosić swoje propozycje. Mile widziane wystąpienia (5-15-minutowe) dotyczące działalności i osiągnieć absolwentów.

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół AMB/UMB w Ameryce Północnej jest jednym z niewielu polskich organizacji absolwenckich działających w USA. W założeniu jej twórców (to już prawie dziesięć lat minęło) stowarzyszenie miało być z jednej strony organizacją jednoczącą byłych studentów naszej uczelni, którzy wyemigrowali za ocean, z drugiej - miało być pośrednikiem ułatwiającym naukowcom z Białegostoku poszukiwania partnerów w Ameryce Północnej. W USA takie stowarzyszenia absolwenckie są bardzo popularne i prestiżowe. W Białymstoku, w Pałacu Branickich, ma powstać specjalna galeria absolwentów. Planuje się, że znajdzie się w sali za Aula Magna.

bdc