Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Chór UMB wyśpiewał złoto.
  • Ostatnia zmiana 21.12.2018 przez Medyk Białostocki

Chór UMB wyśpiewał złoto

Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zdobył Złoty Dyplom w kategorii chórów dorosłych i drugie miejsce w konkursie Grand Prix na 26. Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Cantate Domino” w Kownie.

To jeden z najstarszych festiwali chóralnych na Litwie. Występowały już na nim zespoły praktycznie z całego świata. Chóry oceniane były przez trzech sędziów międzynarodowych, którzy szczególną uwagę przykładali do: techniki śpiewu, intonacji i rytmu, ekspresji, a także wyboru repertuaru.

Dodatkowo wykonanie utworu „Cantate Domino” przez Chór UMB zostało uznane za najlepsze na całym festiwalu, a nagroda dla najlepszego dyrygenta powędrowała na ręce naszej dyrygentki dr hab. Anny Moniuszko.

bdc