Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Dentyści wyrwali swoje dyplomy.
  • Ostatnia zmiana 06.12.2018 przez Medyk Białostocki

Dentyści wyrwali swoje dyplomy

73 lekarzom dentystom wręczono 25 października dyplomy poświadczające posiadane kwalifikacje. Za nimi pięć lat nauki i ponad 5 tys. godzin różnych zajęć.

Uroczystość wręczenia dyplomów miała podniosły charakter. Odbyła się w Aula Magna Pałacu Branickich. Poprowadziła ją dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Irina Kowalska w obecności prorektora ds. studenckich prof. Adriana Chabowskiego.

- Mija pięć lat, odkąd wstąpiliście w mury uczelni. Czas ten upłynął szybko i przyjemnie, choć pewnie nie dla wszystkich tak przyjemnie jak to się wydawało pierwszego dnia nauki - rozpoczęła swoje wystąpienie dr hab. Teresa Sierpińska, prodziekan Wydziału Lekarskiego odpowiedzialna za studia stomatologiczne. - Wielu z was podjęło już pracę i wiecie, że wiedza oraz umiejętności nabyte podczas kształcenia są niezwykle przydatne. Zwłaszcza te praktyczne. To jednak nie oznacza, że jesteście zwolnieni z obowiązku dalszego kształcenia. Jesteś świetnie przygotowani nie tylko do podjęcia pracy zawodowej, ale także, by dalej się kształcić i zdobywać umiejętności w konkretnych dyscyplinach, które Was interesują.

Jak podkreśliła dziekan Kowalska studia zakończył wyjątkowy rocznik. Wszystko dlatego, że swój Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy napisali z trzecim wynikiem w kraju.

- Pięć lat temu wybraliście UMB i zaufaliście naszej uczelni. Ja dziś jestem przekonamy, że my spełniliśmy wasze oczekiwania. Wskazują na to wyniki na LDEK-u. Mam nadzieję, że to nie jest wasze ostatnie spotkanie, że będziecie tworzyć pewną społeczność poza murami naszej uczelni. Bądźcie dumni z tego dyplomu, z wykonywanego zawodu, bądźcie dumni z waszej Alma Mater - dodał prorektor Chabowski.

Wyróżnienie dziekana za aktywność na rzecz uczelni otrzymał lek. dent. Krzysztof Machaj.

bdc