Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Dyplomatoria na WNoZ .
  • Ostatnia zmiana 08.12.2023 przez Medyk Białostocki

Dyplomatoria na WNoZ

Ponad 300 absolwentów pielęgniarstwa, położnictwa i fizjoterapii UMB odebrało uroczyście dyplomy. Po raz pierwszy uczynili to w Auli Magna Pałacu Branickich.

W tym roku studia na tych kierunkach ukończyło: pielęgniarstwo I stopnia - 122 absolwentów, pielęgniarstwo II stopnia – 113 absolwentów, położnictwo I stopnia - 37 absolwentów, położnictwo II stopnia - 72 absolwentów, a na kierunku fizjoterapia studia jednolite magisterskie – 70 absolwentów. Z racji liczby kandydatów do odebrania dyplomów, konieczne było podzielenie wydarzenia na trzy części.

Tradycyjnie studenci kończący I stopień studiów na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo uczestniczyli w „czepkowaniu”. To uroczystość, podczas której absolwenci obu specjalności otrzymują białe czepki i symbolicznie dołączają do grona pielęgniarek (czarny pasek na czepku) i położnych (czerwony pasek na czepku). Nakryć głowy używa się już tylko podczas oficjalnych uroczystości.

W swoich wystąpieniach podczas uroczystości, zaproszeni goście gratulowali absolwentom, życzyli im ciągłego rozwoju i spełnienia w zawodzie. Prorektor ds. Nauki i Rozwoju UMB prof. Marcin Moniuszko nawiązał do ważnego faktu, że obecnie to pielęgniarki i położne są zwykle centrum wszystkich procedur medycznych, to one są najbliżej pacjenta i

towarzyszą mu zarówno podczas pierwszego, jak i ostatniego tchnienia. Prosił o empatię i uśmiech w kontaktach z chorymi..

Honorowe Dyplomy Rektora w roku 2023 na Wydziale Nauk o Zdrowiu otrzymali:

- kierunek fizjoterapia studia jednolite magisterskie: mgr Magdalena Marta Deluga

- kierunek zdrowie publiczne studia II stopnia - mgr Katarzyna Kuźma

- kierunek logopedia z fstudia II stopnia: mgr Magdalena Leończak, mgr Joanna Raczkowska, mgr Patrycja Suszczyk, mgr Aleksandra Dziarnowska, mgr Klaudia Kutniewska

- kierunek elektroradiologia studia II stopnia: mgr Alicja Krukowska

Dyplomatoria Absolwentów Wydziału Nauk o Zdrowiu uświetnił swoim występem Chór UMB pod kierownictwem prof. Anny Moniuszko.

Opr. bdc