Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Immatrykulacja bez indeksów .
  • Ostatnia zmiana 27.12.2017 przez Medyk Białostocki

Immatrykulacja bez indeksów

Indeks to ponadczasowy symbol każdego studenta; niewielka zielona książeczka, z którą chodziło się po wpisy do prowadzących. Na UMB indeks właśnie przeszedł do historii.

1 grudnia odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów pierwszego roku na Wydziale Lekarskim. Naukę rozpoczęło 450 osób: 266 na kierunku lekarskim (dzienne i niestacjonarne), 87 na lekarsko-dentystycznym, 22 na technikach dentystycznych oraz 75 na studiach anglojęzycznych (oddział English Division Wydziału Lekarskiego). Warto wspomnieć, że nowi studenci zagraniczni do Białegostoku przyjechali dosłownie z całego świata: od USA, przez kraje europejskie (Belgia, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania), tradycyjnie już z Norwegii, po kraje azjatyckie i dalekie Seszele.

- Taka liczba studiujących to nasz rekord - mówiła podczas uroczystości dziekan prof. Irina Kowalska.

Zamiast indeksów studenci otrzymywali listy gratulacyjne od władz wydziału oraz drobne upominki. Od tego roku studenci ze wszystkich roczników przestaną używać papierowych indeksów. Obecnie wszystkie oceny wpisywane są tylko w systemach komputerowych, do tzw. wirtualnego indeksu.

bdc