Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Kadra UMB kontra Studenci. Siatkówka.
  • Ostatnia zmiana 21.12.2018 przez Medyk Białostocki

Kadra UMB kontra Studenci. Siatkówka

To taka rywalizacja, którą wszyscy traktują niby jak zabawę. Oczywiście tylko na etapie zapowiedzi samej imprezy. Bo kiedy rozpoczyna się mecz, to wszystko jest już całkiem serio.

15 listopada, godzina trochę po 17., hala sportowa UMB przy ul. Wołodyjowskiego. Jaskrawo żółte koszulki Kadra UMB, granatowe - Studenci (a dokładnie przedstawiciele różnych studenckich organizacji).

Team Kadry skład: Adam Krętowski - rektor (kapitan), Janusz Dzięcioł (prorektor ds. klinicznych), Andrzej Eljasiewicz (Zakład Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji), Adam Hołownia (kierownik Zakładu Farmakologii), Wojciech Miltyk (dziekan Wydziału Farmaceutycznego), Marcin Moniuszko (prorektor ds. nauki), Anna Moniuszko-Malinowska (prodziekan ds. nauki Wydziału Lekarskiego), Robert Milewski (Zakład Statystyki i Informatyki Medycznej), Sylwia Naliwajko (Zakład Bromatologii), Jolanta Tobiś (kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu).

W drużynie Studentów wystąpili: Mateusz Wojciech Grochowski (kapitan, przewodniczący Samorządu Studentów UMB), Karolina Gładkowska, Mateusz Grochowski, Wiktoria Izdebska, Bartosz Jechanowski, Katarzyna Konończuk, Jędrzej Kownacki, Jakub Leszczyński, Alan Tkaczuk, Adrianna Zańko i Patrycja Zapolska.

O ile rok temu, kiedy ekipy rywalizowały w futsalu, to studenci byli faworytami. Jednak w siatkówce to kadra miała naprawdę piekielnie mocny skład. Zacznijmy od szefowej studium WF - to jeszcze niedawno siatkarka grająca na poziomie polskiej ekstraklasy. Dodatkowo prorektor Moniuszko oraz prof. Hołownia, czy doktorzy Eliaszewicz i Milewski, to zawodnicy naprawdę dobrze grający przy siatce. Pokazywali to wielokrotnie także na uczelnianych turniejach.

Mecz w trzech setach (2:1) wygrała ekipa rektora Krętowskiego. Studenci najwięcej charakteru i woli walki pokazali w drugim secie, który wygrali. Jednak w całym meczu musieli uznać wyższość swoich nauczycieli. Ale… Studenci nie odeszli z pustymi rękoma. Dostali tort z okazji Dnia Studenta (święto żaków przypada 17 listopada), a także od prorektora Adriana Chabowskiego czek na 6,5 tys. zł na organizację balu integracyjnego. Tak przegrać, to jak wygrać!

Rewanż już zapowiedziany.

bdc