Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Mały student, wielka nauka.
  • Ostatnia zmiana 31.07.2017 przez Medyk Białostocki

Mały student, wielka nauka

Średnia wieku ok. 6 lat, wzrostu mniej niż 120 cm –  29 czerwca zakończyła się nauka na Uniwersytecie Młodego Odkrywcy UMB, edukacyjnym projekcie, który był przeznaczony dla przedszkolaków.

13 modułów do nauczenia, ponad pół roku nauki i 70 małych studentów – to najważniejsze liczby całego przedsięwzięcia. Warto dodać jeszcze cyfrę „5” – bo to już w sumie piąta edycja zajęć dla maluchów zorganizowana przez Wydział Nauk o Zdrowiu, za to pierwsza pod skrzydłami Ministerstwa Nauki.

Wszystkie zajęcia mają formę interaktywnych warsztatów, które prowadzą wykładowcy akademiccy. Dzieci poznają tajniki zdrowej diety, jak się robi zastrzyki, jak opatrywać rany i jak wzywać karetkę, ale też jak rodzą się małe dzieci. Wszystko przygotowane tak, by nie tylko same przedszkolaki się nauczyły, ale tez by później tę wiedze przekazały kolegom oraz rodzicom i dziadkom.

W tym roku nowością był moduł o wolontariacie. Cieszył się on wielką popularnością. Maluchy ze zdziwieniem przyznały, że do tej pory wolontariat kojarzył się im tylko ze zbieraniem pieniędzy dla potrzebujących. A wolontariatem jest także spędzanie czasu z osobami samotnymi. W efekcie jedna z grup, w ramach wolontariatu, przygotowała występ dla pensjonariuszy domu opieki społecznej.

Projekt był finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

bdc