Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Mateusz Grochowski przewodniczącym Parlamentu Studentów RP.
  • Ostatnia zmiana 22.12.2020 przez Medyk Białostocki

Mateusz Grochowski przewodniczącym Parlamentu Studentów RP

Mateusz Grochowski, student Wydziału Nauk o Zdrowiu, a w przeszłości przewodniczący Samorządu Studentów UMB, został wybrany na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej.

Wybory odbyły się 28 listopada podczas XXVI Zjazdu Delegatów PSRP. Kadencja nowego przewodniczącego rozpocznie się wraz z nowym rokiem.

Mateusz Grochowski jest na UMB doskonale znany ze swojej aktywnej działalności. Na arenie krajowej: od 2018 roku jest przewodniczącym jednej z komisji branżowych Parlamentu Studentów RP, od 2019 r. uczestniczy w posiedzeniach Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz jest ekspertem ds. studenckich w Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

bdc