Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Międzynarodowo i razem .
  • Ostatnia zmiana 22.07.2022 przez Medyk Białostocki

Międzynarodowo i razem

II Międzynarodowa Noc Karaoke i II Międzynarodowy Dzień Sportu UMB już za nami. Obie zorganizowane przez Dział Współpracy Międzynarodowej UMB.

Wieczór, 22 kwietnia, klub LOFT – to dane lokalizacyjne pierwszego wydarzenia. Wyróżnik: pierwsza impreza na Uczelni po covidowej przerwie.

W konkursie karaoke zaprezentowało się sześciu solistów oraz siedem zespołów. Jury w składzie: Magdalena Olszewska, Zuzanna Wiszowata (przedstawicielki polskich studentów) Aschraya C Motoori, Robert Ronel Aapro (przedstawiciele studentów English Division) oraz Magdalena Pyłko (przedstawicielka administracji) wyłoniło laureatów:

Kategoria solo: I miejsce: Patrycja Chaberek – „Wracam do domu”, Justyna Steczkowska; II miejsce: Mateusz Maciejczyk – „Sway” Michael Bublé; III miejsce: Ewa Bartoszewicz –„Gdzie ta keja"”

Kategoria grupowa: I miejsce: Konrad Bagiński, Małgorzata Duzinkiewicz – „Beggin”, Madcon; II miejsce: Marta Galicka, Julia Janica, Julia Kobylińska, Julia Koścień – „Mamma mia”, ABBA; III miejsce: Olga Rudzińska, Dhea Macovei – „Cheri cheri lady”, Modern Talking

Nagrodę publiczności otrzymał Kothon Sadat z piosenką „Main hoon hero tera”, Salmana Khana

II Międzynarodowy Dzień Sportu UMB

Trasa ok 4,5 km (wytyczona przez pałacowy park), dwie konkurencje (indywidualna i sztafeta), kilkudziesięciu biegaczy na starcie i pogoda, która dała ostro w kość samym sportowcom, ale i organizatorom.

Jeszcze godzinę przed startem lało niemiłosiernie. Choć w trakcie biegów już nie padało, to po prostu było zimno (impreza dobyła się 21 maja).

Biegi indywidualne wystartowały o godz. 11.30. Najlepsza okazała się Julie Flatner Hansen (16 min. 15 sek.), wyprzedając konkurentów o ponad minutę. Warto zaznaczyć, że w tej kategorii rywalizowali też dwaj prodziekani: prof. Tomasz Hryszko (lekarski) oraz dr hab. Bartłomiej Kałaska (farmacja, indywidualnie czwarty w klasyfikacji generalnej i 3 w klasyfikacji mężczyzn).

Biegi sztafet były dużo bardziej wyrównane. Pierwsza trójka rywalizowała ze sobą do ostatnich metrów, „mieszcząc się” na mecie w 15 sekundach. Po zawodach na wszystkich czekały już rozpalone grille.

Klasyfikacje końcowe:

Kategoria bieg indywidualny – kobiety: I miejsce - Julie Flatner Hansen; II miejsce - Aleksandra Fludra; III miejsce - Kinga Jurzec

Kategoria bieg indywidualny – mężczyźni: I miejsce - Magne Hess, II miejsce - Andreas Simonsen, III miejsce - Bartłomiej Kałaska

Kategoria sztafeta: I miejsce - Famous Fast Feet (FFF); II miejsce - Legs Miserables;

III miejsce - Atak Kolki

Dział Współpracy Międzynarodowej UMB organizuje też kilka innych imprez integracyjnych. Na jesień zaplanowane zostało już wspólne gotowanie oraz zwiedzanie (Białystok i Supraśl). Wydarzenia wspierane są przez projekty NAWA.

Opr. bdc