Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Nasz kandydat na przewodniczącego .
  • Ostatnia zmiana 16.11.2020 przez Medyk Białostocki

Nasz kandydat na przewodniczącego

Mateusz Wojciech Grochowski, były przewodniczący Samorządu Studentów UMB, kandyduje na stanowisko przewodniczącego Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

To organizacja, która reprezentuje środowisko studenckie przed organami państwowymi, czy opiniuje akty prawne dotyczące studentów. Jego przedstawiciele uczestniczą w pracach organów władzy publicznej, np. w pracach komisji parlamentarnych.

Mateusz Grochowski to absolwent Wydziału Lekarskiego i aktualny student Wydziału Nauk o Zdrowiu. Jeszcze działając w uczelnianym samorządzie (był jego przewodniczącym), był aktywnym uczestnikiem gremiów studenckich na szczeblu krajowym (jest m.in. przewodniczącym w Komisji Wyższej Szkolnictwa Medycznego PSRP, działa w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest ekspertem ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej).

Kontakt z Mateuszem: kontakt@mateuszgrochowski.pl

bdc