Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Nie samą nauką człowiek żyje .
  • Ostatnia zmiana 22.10.2018 przez Medyk Białostocki

Nie samą nauką człowiek żyje

Studia na UMB to nie tylko nauka. Choć jest jej sporo, to dobrze organizując sobie czas, można aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności akademickiej uczelni. A możliwości jest tyle, że na wszystko doba będzie za krótka.

Przedstawiamy przegląd organizacji i stowarzyszeń działających w UMB. Każda z nich ma własną stronę internetową bądź dynamicznie działa za pośrednictwem Facebooka.

Samorząd Studentów UMB

Są najważniejsi;) W skrócie to pośrednik pomiędzy uczelnią (władze) a studentami, aktywny uczestnik uczelnianych komisji (m.in. stypendialnej, dyscyplinarnej, jakości kształcenia czy programu Erasmus+), ale też ważny animator studenckiego życia.

Samorząd Doktorantów UMB

Ogólnouczelniany przedstawiciel środowiska doktorantów UMB. Główne cele jego działalności skupiają się wokół spraw związanych ze współpracą naukową, ale też prezentowaniu stanowiska doktorantów w stosownych gremiach uczelnianych.

Klub Uczelniany AZS

Jesteś miłośnikiem sportu? Tu dzieje się wszystko to, co jest związane ze sportem akademickim. Organizacja zawodów, budowa uczelnianych reprezentacji w poszczególnych dyscyplinach, wyjazdy na zawody, uczestnictwo w ligach międzyuczelnianych, treningi na siłowni, itp. Innymi słowy, jeśli chcesz się poruszać, to jest to właściwy adres.

Studenckie Towarzystwo Naukowe (STN)

Wiecie, że na UMB działa ok. 100 różnych kół naukowych? STN koordynuje i wspiera ich pracę (także finansowo), pomaga prezentować dorobek naukowy. Jeżeli myślisz o karierze naukowej to warto odwiedzić STN.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA - Poland - Oddział Białystok

Największa na świecie organizacja skupiająca studentów medycyny oraz młodych lekarzy. Dzięki licznym oddziałom jej członkowie mogą realizować szereg międzynarodowych projektów. Białostockie koło jest bardzo aktywne i często organizuje różnego rodzaju akcje.

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii Białystok

To oddział regionalny największej organizacji studentów stomatologii w Europie. Miejsce dla osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę z tej dziedziny nauki.

Sekcja studencka Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego „Młoda Farmacja” , oddział w Białymstoku

Organizacja studentów Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w rozwoju swojej dziedziny naukowej.

Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Jeden z najstarszych chórów akademickich w Polsce. Choć to zespół amatorski, to kierowany przez profesjonalnego dyrygenta: dr hab. Annę Moniuszko. W efekcie może pochwalić się szeregiem prestiżowych nagród. Choć mówi się, że śpiewać każdy może, to w Chórze UMB na początku będziesz musiał pozytywnie zaliczyć przesłuchanie. Chętnych jest naprawdę sporo.

„ Kreatywny Diagnosta Laboratoryjny” (KDL)

Organizacja skupiająca studentów chcących w przyszłości zajmować się diagnostyką laboratoryjną. Przymiotnik „ kreatywny” nie jest na wyrost, studenci z tej organizacji naprawdę dużo potrafią pokazać.

Studenckie Centrum Radiowe „ Radiosupeł”

Muzyczne serce UMB, które ożywa w eterze (i internecie) między poniedziałkiem a piątkiem w godz. 18-23 (czasami też w weekendy). Reporterzy „Radiosupła” są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Muzycznie uświetniają też wiele uczelnianych eventów.

Klub Studencki „Co Nie Co”

Szeroko pojęta kultura - to chyba najpełniejszy opis działalności Klubu. Tyle że to nie wszystko. „Co Nie Co” to też wyjątkowe miejsce spotkań w „Piwniczce” w DS.1. Ale tego nie da się opisać - to swego rodzaju stan umysłu ;)

Studencka Agencja Fotograficzno-Filmowa (SAFF)

To coś dla miłośników fotografii, ale też twórców wideo. To miejsce spotkań, doskonalenia techniki, dzielenia się doświadczeniem. Do tego możliwość szlifowania umiejętności podczas dokumentowania prawdziwych wydarzeń.

Sekcja Kulturalna Samorządu Studentów „Grupa BUM”

Organizacja, której celem nadrzędnym jest integracja środowiska studenckiego UMB oraz dostarczanie pozytywnej energii (oba zadania realizowane wzorowo). Jej nazwę rozszyfrowuje się jako „Białostocki Uniwerek Medyczny”, ewentualnie „Bardzo Udany Melanż”. Jako siedzibę wskazują Klub „Herkulesy”, i tamże wsławili się organizacją wielu pamiętnych imprez integrujących studentów i studentki.

Innowacyjny Kosmetolog

Organizacja zrzeszająca osoby chcące zgłębiać tajniki kosmetologii, a także dzielić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniami na tym polu. To młoda organizacja, ale wyraźnie zaznaczająca swoją obecność w akademickim życiu uczelni.

Sodalitas Expeditionum

Uczelniany klub podróżniczy.

Niezależne Zrzeszenie Studentów

To ponaduczelniana organizacja wspierająca aktywność studentów na wielu polach: od obrony ich praw, przez animację życia kulturalnego czy aktywny udział w przemianach w kraju. Bogata historia i tradycje Zrzeszenia przyciągają do niego ciągle nowe osoby.

„Młody Medyk Białostocki”

Miesięcznik przygotowywany w całości przez studentów. Miejsce dla tych wszystkich, którzy chcą się sprawdzić w roli dziennikarzy, reportażystów, fotografów, ale też twórców internetowych.

Opr. bdc