Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Pałac Branickich z pinezką Googla .
  • Ostatnia zmiana 09.10.2023 przez Medyk Białostocki

Pałac Branickich z pinezką Googla

Pałac Branickich w Białymstoku ponownie został uhonorowany Złotą Pinezką przez Google Maps.

Główna siedziba Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - Pałac Branickich - znalazł się wśród 16 zamków i pałaców wyróżnionych w kolejnej edycji Złotych Pinezek przyznawanych przez Google Maps. To już druga nagroda przyznana głównej siedzibie UMB oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Pierwszy raz zostaliśmy uhonorowani w 2020 roku.

Statuetka Złotej Pinezki trafia do miejsc najbardziej docenianych przez użytkowników i użytkowniczki Map Google – po jednym z każdego województwa. Ciekawostki o wszystkich laureatach oraz podróżnicze porady można znaleźć w bezpłatnym e-booku „Szlakiem zamków i pałaców”, który dostępny jest do pobrania na stronie www.zlotepinezki.pl

W województwie podlaskim użytkownicy Map Google najwyżej ocenili Pałac Branickich w Białymstoku, który uzyskał ocenę 4,7 i zgromadził ponad 9 tysięcy opinii.

- Tegoroczne Złote Pinezki trafiają do wyjątkowych miejsc, które opowiadają polską historię, prezentują bogactwo stylów architektonicznych i przypominają o wielu ważnych postaciach. Zamki i pałace, bo o nich mowa, są często odwiedzane i wysoko oceniane przez użytkowników i użytkowniczki Map Google - to ich pozostawione opinie wpływają na to, które miejsca nagradzamy. Serdecznie gratulujemy wszystkim pracownikom i pracowniczkom, opiekującym się Pałacem Branickich w Białymstoku. Cieszymy się, że ich codzienna praca została doceniona, a o Pałacu, jednej z najlepiej zachowanych rezydencji epoki saskiej w Polsce, dowie się jeszcze więcej osób. Mamy nadzieję, że lista laureatów Złotych Pinezek 2023 stanie się dla wielu turystów szlakiem wakacyjnych podróży, nie tylko w lecie - komentuje Elżbieta Różalska z Google Polska.

Opr. bdc