Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Serce za serce, czyli odznaki od kardiochirurgów .
 • Ostatnia zmiana 07.09.2018 przez Medyk Białostocki

  Serce za serce, czyli odznaki od kardiochirurgów

  Pani Beata Kropiewnicka, zastępca dyrektora USK ds. finansowych oraz dwaj kardiolodzy: dr Paweł Kralisz oraz dr Anatol Aksiucik zostali uhonorowani  odznakami „Przyjaciel białostockiej kardiochirurgii”.

  Odznaki i dyplomy podczas kameralnej uroczystości w czerwcu wręczył prof. Tomasz Hirnle, kierownik Kliniki Kardiochirurgii i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Kardiochirurgii.

  - Te odznaczenia są małe, ale symboliczne - mówi prof. Hirnle. - Wręczając te złote serduszka (wykonane z 24-karatowego złota - red.) chcemy uhonorować osoby, które od lat wspierają białostocką kardiochirurgię. Pani Beata Kropiewnicka to osoba z zarządu szpitala, która rozumie problemy i specyfikę naszej kliniki. Zawsze mogliśmy się do niej zwrócić o pomoc wiedząc, że możemy liczyć na życzliwość. Dr Paweł Kralisz to kardiolog inwazyjny, który nigdy nie odmawia nam pomocy. Nie ma znaczenia, czy operujemy rano czy w nocy, wystarczy telefon, a on zawsze gotów stanąć wspólnie do stołu operacyjnego i służyć swoją wiedzą. Z kolei dr Aksiucik przez wiele lat kierował oddziałem kardiologicznym w szpitalu miejskim i również wykazywał się wielką przychylnością i zrozumieniem. Nigdy nie odmawiał przyjęcia i prowadzenia trudnych chorych po operacjach serca.

  Zarówno odznaki, jak i dyplomy, ufundowane zostały ze środków Stowarzyszenia Przyjaciół Kardiochirurgii, które od 2004 roku działa przy Klinice Kardiochirurgii. Rolą stowarzyszenia jest m.in. wspieranie rozwoju kardiochirurgii na Podlasiu, promocja zdrowia oraz edukacja pacjentów na temat chorób krążenia.

  km

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.