Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Spacer w przeszłość na pokaz .
  • Ostatnia zmiana 08.03.2019 przez Medyk Białostocki

Spacer w przeszłość na pokaz

Zaproszeni zostali znamienici goście, do tego władze uczelni, a wszystko po to by zaprezentować ścieżkę historyczną, ukazująca w pełni historię Pałacu Branickich i Białegostoku.

To pałacowa nowinka o której pisaliśmy już wielokrotnie. Jesienią stała się dostępny dla zwiedzających, ale to właśnie połowę stycznia można określić jako jej oficjalny debiut.

"Spacer w przeszłość. Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego Pałacu Branickich w Białymstoku" – to projekt w którym przygotowano zupełnie nową trasę turystyczną wiodącą przez pałac (tu pomocne są infokioski) aż po zachowane najlepiej XVII-wieczne piwnice (te ożyły dzięki multimediom). Do tego wyremontowano Aula Magna, pałacową kaplicę oraz mur i rzeźby stojące na dziedzińcu. Całość pochłonęła 3 mln zł, a większość środków pochodziła z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (PO RWP), oś priorytetowa VIII: Infrastruktura Dla Usług Użyteczności Publicznej działanie 8.3 Ochrona dziedzictwa kulturowego.

bdc