Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Stomatologia najlepsza .
  • Ostatnia zmiana 27.10.2017 przez Medyk Białostocki

Stomatologia najlepsza

Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku okazali się najlepsi w Polsce na Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowy (LDEK, edycja jesienna).

To kluczowy dla całych studiów test. Jego zaliczenie uprawnia do wykonywania zawodu lekarza-stomatologa. Zaś wyniki z tego egzaminu określają poziom nauczania na poszczególnych uczelniach. Wszystko dlatego, iż rozwiązywany jest taki sam testy. Wrażenia studentów po samy egzaminie potwierdziły wyniki – test był bardzo trudny.

Nasi absolwenci zdobyli średnio 138,13 punktów (na 197 możliwych). Najlepszy nasz absolwent zdobył 161 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się absolwenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (średnia punktów 135,05), a na trzecim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi(średnia punktów 134,04). Także w grupie lekarzy dentystów, którzy ukończyli studia w ostatnich dwóch latach najlepiej wypadli nasi absolwenci.

Warto tylko przypomnieć, że nasza stomatologia już od kilku dobrych lat zawsze melduje się na podium LDEK.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to najwyżej notowana w rankingach uczelnia wyższa w regionie. Ponad 800 nauczycieli akademickich na 14 kierunkach kształci blisko 5000 studentów - w tym ponad 300 w języku angielskim. UMB jako jeden z nielicznych w kraju może pochwalić się prestiżowym statusem Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW).

bdc