Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Stomatologia UMB najlepsza.
  • Ostatnia zmiana 14.10.2020 przez Medyk Białostocki

Stomatologia UMB najlepsza

Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego UMB najlepiej w Polsce zdali Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy. Wyprzedzili kolegów z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Egzamin to test wyboru składający się z 200 zadań. Z pięciu podanych odpowiedzi tylko jedna jest prawidłowa. Na rozwiązanie egzaminu są 4 godziny.

Wśród absolwentów zdających pierwszy raz, stomatolodzy z UMB uzyskali średnio 140,53 pkt. Ich koledzy z Gdańska - 140,02 pkt i z Warszawy - 139,80 pkt.

- Jestem pełna uznania dla naszych absolwentów, którzy pomimo utrudnień w zdobywaniu wiedzy wynikających z pandemii, opanowali nowe zdalne techniki nauki i wyprzedzili swoich kolegów z innych ośrodków akademickich - komentuje prof. Teresa Sierpińska, Prodziekan ds. jakości kształcenia, programów studiów i oddziału stomatologii UMB.

Wśród absolwentów z rocznika 2019/2020 studenci UMB zajęli 3 miejsce w Polsce, za kolegami z GUM-edu i WUM-edu.

W sesji jesiennej LDEK-u 2020 r. do egzaminu przystąpiły w całym kraju 1423 osoby, uzyskując średnio 131,1 punktu. Maksymalny wynik wyniósł 177 a minimalny 49 punktów. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 198 - 2 zadania zostały unieważnione.

Warto tylko przypomnieć, że nasi absolwenci od kilku lat są w krajowej czołówce wyników LDEK.

bdc