Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Stomatologia UMB najlepsza. Znowu!.
  • Ostatnia zmiana 13.10.2021 przez Medyk Białostocki

Stomatologia UMB najlepsza. Znowu!

I miejsce absolwentów UMB na Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym. Dzieje się tak już od kilku lat.

W jesiennej edycji LDEK-u 2021 nasi absolwenci zajęli I miejsce wśród tych, którzy ukończyli studia w ostatnich 2 latach oraz tych, którzy zdawali po raz pierwszy. Średnia punktów wyniosła odpowiednio 163,25 pkt. I 164 pkt (była ona wyższa o 3-4 punkty od średniej absolwentów pozostałych uczelni medycznych).

Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy to polski egzamin medyczny, do którego przystępują lekarze dentyści, niezbędny do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu. Do sesji jesiennej egzaminu przystąpiło w całym kraju 1483 osób, uzyskując średnio 152,3 punktów (90 osób nie uzyskało zaliczenia).

Stomatologia na UMB funkcjonuje od roku akademickiego 1968/69. Pierwszy nabór liczył 30 osób. Do chwili obecnej studia te na UMB ukończyło 3,5 tys. osób.

Top LEK z UMB: Tegoroczny absolwent studiów lekarskich Konrad Trzciński zdał najlepiej w Polsce Lekarski Egzamin Końcowy. Zdobył 187 punktów (5 pytań unieważniono).

Za to absolwenci UMB, którzy przystąpili do LEK-u po raz pierwszy, zajęli 2 miejsce w kraju ze średnią pkt. 165,7.

bdc