Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Stomatologia wyrwała trójkę .
 • Ostatnia zmiana 16.10.2018 przez Medyk Białostocki

  Stomatologia wyrwała trójkę

  Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego UMB ponownie uplasowali się w czołówce zdających Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy. LDEK to taka przepustka do zawodu. To kluczowy egzamin dla rozpoczęcia kariery lekarza stomatologa.

   

  W jesiennej edycji egzaminu wyniki naszych absolwentów (wśród tych zdających LDEK, którzy ukończyli studia w ostatnich 2 latach) ustawiły ich na trzecim miejscu w kraju. Średnia punktów, którą osiągnęli wyniosła 135,9 pkt. i była tylko o 3,6 punktu niższa niż od liderów rankingu - Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Drugie miejsce zajęli absolwenci Collegium Medicum UJ zdobywając średnio 138 pkt.

  Do ostatniej sesji egzaminacyjnej przystąpiły w całym kraju 1442 osoby, uzyskując średnio 125,6 punktów. Maksymalny wynik wyniósł 173, a minimalny 37 punktów. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 198 - 2 zadania zostały unieważnione przez zespół rozpatrujący zastrzeżenia.

  Warto tylko przypomnieć, że od kilku lat nasza stomatologia regularnie melduje się na medalowych pozycjach w LDEK. Podobnie zresztą jak absolwenci Wydziału Lekarskiego w swoim typie egzaminu końcowego.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.