Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Stypendia rektorskie dla studentów I roku.
 • Ostatnia zmiana 11.12.2019 przez Medyk Białostocki

  Stypendia rektorskie dla studentów I roku

  Nie za wyniki na studiach, ale te osiągnięte podczas matur, 17. studentów I roku odebrało specjalne stypendia rektorskie. To 400 zł miesięcznie.

  To już druga edycja tego programu stypendialnego. Funkcjonuje on w oparciu o środki własne UMB. Przez cały rok akademicki pierwszoroczniacy będą otrzymywać swoje stypendium (z wyrównaniem od października). Zwykle stypendia naukowe przyznawane są dopiero po ukończeniu I roku studiów.

  Uroczystość wręczenia decyzji o przyznaniu stypendium odbyła się w rektoracie. Prorektor ds. studenckich prof. Adrian Chabowski witając studentów, podkreślił, że w taki sposób UMB chce docenić ich ciężką pracę już w szkole średniej. 

  - To bardzo prestiżowe dla uczelni, że takie osoby nas wybierają. Chcemy pokazywać takie osoby, doceniać. Chcemy pokazać im, że nam na nich zależy. Chcemy, żeby oni myśleli o UMB w dłuższej prospektywie, nie tylko samych studiów, ale np. aby u nas potem zostali i pracowali - dodał w rozmowie z „Medykiem” prorektor Chabowski.

  Stypendystami mogli zostać ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w rekrutacji plus olimpijczycy. W sumie wybrano 17 osób, w większości to studenci studiów lekarskich.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.