Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. To ludzie stoją za UMB - projekt "UMB to My - Opowiem Ci swoją historię”.
  • Ostatnia zmiana 05.12.2022 przez Medyk Białostocki

To ludzie stoją za UMB - projekt "UMB to My - Opowiem Ci swoją historię”

Czym jest UMB? Pałac Branickich, dwa szpital kliniczne? Pewnie tak. Jednak nasz Uniwersytet to przede wszystkim ludzie. To oni stoją za pozycją Uczelni, ale też za jej historią.

Kiedy na UMB planowano obchody 70-lecie powstania Uczelni, powstał projekt „UMB to My!”. Polegał on na tym, by przedstawić ludzi tworzących naszą społeczność lub tych których tworzyli ją w przeszłości. Od studentów, przez pracowników administracji, po naukowców i wybitnych profesorów. Przy czym wiele z tych osób na co dzień nie była znana szerzej w naszej społeczności. Każdy z nich dostał tyle miejsca na swoją opowieść, ile tylko chciał. A każda historia była tak samo ważna. Każdy z nich opowiedział o tym jak widzi Uczelnię swoimi oczami, co robi, jak tu trafił,  co lubi, czego nie i jakie ma marzenia.  Dzięki takiemu podejściu można było się przekonać jak różnorodna jest UMB, jaka jest ciekawa i niesamowita.

Potem przyszła pandemia i wszystko stanęło na głowie.

Niemniej historie opowiadane w ramach „UMB to My” – powstało ich kilkadziesiąt - tak się spodobały odbiorcom, że konieczne stało się kontynuowanie serii. Tym razem już w wersji bogatszej - video. Tak narodził się nowy projekt "UMB to My - Opowiem Ci swoją historię”. Działania te wsparł Minister Edukacji i Nauki, w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki- Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu. I można było zaczynać pracę.

Obecnie w ramach nowego projektu opublikowanych jest pięć historii. Kilka innych jest jeszcze w fazie realizacji i lada moment będą pokazane widzom.

Zobacz opowieści o ludziach tworzących UMB

Projekt „UMB TO My- opowiem Ci swoją historię” jest realizowany w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki- Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki. Dofinansowanie 67 900 zł, Całkowita wartość 75 500 zł.