Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Udane starty lekkoatletów UMB .
  • Ostatnia zmiana 16.11.2020 przez Medyk Białostocki

Udane starty lekkoatletów UMB

Reprezentanci UMB z medalami wrócili na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Łodzi. Mistrzostwa odbyły się w dniach 13-16 września.

Pierwszego dnia zawodów Angelika Antoniak pewnie awansowała do finału konkursu rzutu oszczepem. Dzień później z dużą przewagą pokonała rywalki i zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski (48,86 m)!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w skoku wzwyż Anna Bernatowicz. Pierwszego dnia zmagań w pierwszej próbie zapewniła sobie awans do finału. Drugiego dnia uzyskany wynik pozwolił zająć 4 miejsce w klasyfikacji generalnej AMP i zwyciężyć w klasyfikacji uczelni medycznych (1.55 m).

Równie dobrze prezentowali się nasi lekkoatleci na bieżni. Pierwszego dnia Marek Olszyński mocnym finiszem wskoczył na 2 miejsce w klasyfikacji uczelni medycznych w biegu na 1500 m (4:19.32 sek.). Dzień później mimo trudnych warunków i walki do ostatnich metrów musiał zadowolić się czwartym miejscem wśród medyków w biegu na 3000 m (9:51.39 sek.).

W biegu sprinterskim na 100 m Jakub Kaliszewski zajął 2 miejsce w klasyfikacji uczelni medycznych (11.57 sek.).

Na dystansie 1500 m Barbara Skrzypko zajęła 5 miejsce wśród medyków (4:56.42 sek.). Kinga Kozłowska na tym samym dystansie zajęła 10 miejsce (5:51.89 sek.), a dzień później 7 miejsce w biegu na 800 m w klasyfikacji uczelni medycznych (2:43.25 sek.).

Reprezentacja uczelni zadedykowała swoje występy upamiętnieniu ś.p. dr. Karola Szafranka.

Supraskie przełaje

Po raz kolejny reprezentanci KU UMwB nieźle spisali się w Akademickich Mistrzostw Polski w przełajach w Supraślu. W biegu kobiet na 3km Barbara Skrzypko od samego początku trzymała się czołowej grupy zawodniczek. Do samego końca nawiązywała walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej biegu. Jako pierwsza „medyczka” wbiegła na metę (11 min.50 sek.) i była piąta pozycji w klasyfikacji generalnej. Chwile po niej na 3 pozycji w klasyfikacji uczelni medycznych zameldowała się Kinga Kozłowska (13:47, 22 w generalce). Startowała prawie setka pań. W biegu na 4,5km mężczyzn nasz jedyny reprezentant Marek Olszyński walczył o kolejny zloty medal w klasyfikacji UMED. Na ostatnim okrążeniu nie udało się obronić pozycji. Pomimo zaciętej walki musiał pogodzić się najniższym stopniem podium (16:24, 24 w generalce). Startowało ponad stu zawodników.