Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Nowa dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego .
 • Ostatnia zmiana 25.03.2014 przez Medyk Białostocki

  Nowa dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego

  Anna Daszuta-Zalewska została dyrektorem Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Jeszcze niedawno szefowała Działowi Projektów Pomocowych UMB.

  Siedziba Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego od dłuższego czasu jest negatywnym bohaterem medialnych doniesień. Od kilku miesięcy są poważne kłopoty, by wyegzekwować od firmy Polbud zakończenie inwestycji (ostatni plan mówi o marcu). Pierwotnie Park miał być oddany do użytku w październiku 2012 r. Umowne terminy zostały przekroczone już o kilka miesięcy. Magistrat nalicza budowlańcom kary umowne (w sumie to już ponad 14 mln zł). Do tego latem doszło do zamieszania kadrowego i ze stanowiska dyrektora Parku ustąpiła dr Jolanta Koszelew. W ogłoszonym konkursie na nowego szefa zgłosiło się 13 osób. Wygrała go, pełniąca obowiązki dyrektora, Anna Daszuta-Zalewska. W połowie lutego oficjalną nominację wręczył jej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

  Nowa szefowa BPN-T chce, by było to miejsce skupiające podmioty zajmujące się nowoczesnymi technologiami, czy badaniami medycznymi. W tej chwili na otwarcie parkowych obiektów czeka 36 firm. W Parku będą także funkcjonować laboratoria medyczne, a w jednym z nich – laboratorium obrazowania - zainstalowany zostanie ultranowoczesny PET/MR. Będzie to ogromna szansa na rozwinięcie nowych gałęzi badawczych na UMB.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.