Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Nowa inwestycja w szpitalu dziecięcym .
 • Ostatnia zmiana 18.12.2013 przez Medyk Białostocki

  Nowa inwestycja w szpitalu dziecięcym

  Klinika onkologii i hematologii oraz oddział psychiatrii znajdą swoje siedziby w nowym budynku, który powstanie w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

  Senat Uniwersytetu Medycznego zgodził się, by z terenów uczelni wydzielić szpitalowi działkę o powierzchni niespełna 1,4 tys. mkw. pod nowy obiekt. Nieruchomość znajduje się za oddziałem ratunkowym szpitala, naprzeciwko powstającego skrzydła Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Nowy budynek ma być połączony specjalnym łącznikiem ze szpitalem.

  - W nowej inwestycji swoje siedziby znajdą Klinika Onkologii i Hematologii, której nowa, większa przestrzeń, w związku z dziennymi pobytami pacjentów, jest po prostu niezbędna. Dodatkowo zlokalizowany zostanie tu też oddział psychiatryczny  - tłumaczy Eliza Bilewicz, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

  Nowa inwestycja ma mieć dwie kondygnacje i w zasadzie to jedyny fakt, jaki jest wiadomy. Wszystko inne - kubatura, czy wygląd obiektu - ma być dopiero ustalane. Obecnie trwają już procedury związane z wydzieleniem nieruchomości pod budowę. Koszty inwestycji w całości poniesie szpital dziecięcy.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.