Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Operowy Wolfgang Amadeusz - pod patronatem „Medyka”..
 • Ostatnia zmiana 18.10.2012 przez Medyk Białostocki

  Operowy Wolfgang Amadeusz - pod patronatem „Medyka”.

  Krążek z muzyką W.A. Mozarta „Songs and Opera & Concert Arias” w wykonaniu białostockich artystów Pawła Pecuszoka (tenor), Małgorzaty Trojanowskiej (sopran) i Macieja Krassowskiego (fortepian) opuszcza właśnie wytwórnię. Koncert promujący płytę odbędzie się w białostockim Ratuszu już w niedzielę (21 października). Wstęp wolny

   

  Płyta zawiera arie z oper Mozarta oraz znacznie rzadziej wykonywane pieśni tego klasyka. Jest ona dziełem młodych białostockich artystów, jednak znanych już z wielu głośnych dokonań. Jeden z nich - Paweł Pecuszok - jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, obecnie praktykującym lekarzem. Wydanie krążka było możliwe dzięki przedsięwzięciu „Operowy Wolgang Amadeusz”, które zostało uhonorowane Stypendium dla Młodych Twórców przez Prezydenta Miasta Białegostoku. Jego pomysłodawcą i laureatem stypendium został właśnie Paweł Pecuszok. Nagrania dokonano w studiu „Rembrandt” Polskiego Radia Białystok.

  – Nie jestem wyłącznie artystą – mówi Paweł Pecuszok. – Moje główne zajęcia to medycyna rodzinna i geriatria, choć ukończyłem z wyróżnieniem studia wokalne. Płyta jest kolejnym krokiem w realizowaniu mojej pasji, jaką jest śpiewanie.

  W niedzielę, 21 października o godzinie 16:00 w Ratuszu (wstęp wolny) miłośnicy klasyki będą mogli nacieszyć ucho kameralnym wykonaniem (bez orkiestry, a jedynie z fortepianem) utworów wokalnych Mozarta. Koncert, oprócz promocji świeżo wydanej płyty, będzie połączony z akcją charytatywną na rzecz leczenia i rehabilitacji 6-letniej Małgosi Tomczak.

  TD

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.