Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Prof. Alina Midro z nagrodą za pomoc chorym.
 • Ostatnia zmiana 31.03.2014 przez Medyk Białostocki

  Prof. Alina Midro z nagrodą za pomoc chorym

  Prof. Alina Midro, kierownik Zakładu Genetyki Klinicznej UMB, otrzymała nagrodę św. Kamila podczas gali z okazji XXII Światowego Dnia Chorego

  Nagroda imienia św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia, została ustanowiona w 2007 roku z inicjatywy Zakonu Posługujących Chorym – Ojców Kamilianów oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Nagroda przyznawana jest z okazji Światowego Dnia Chorego, co roku w innej dziedzinie medycyny. Główną ideą nagrody jest okazanie wdzięczności tym, którzy z wielką troską i bezinteresownością budują kulturę miłosierdzia, akceptacji chorych i ich rodzin, stając się głosem tych, którzy sami nie są w stanie domagać się przestrzegania swoich praw. Nagroda jest symbolem pomocy niesionej każdemu choremu, bez względu na jego światopogląd, wyznawaną wiarę, czy rodzaj choroby.

  Ostatnia uroczystość odbyła się 10 lutego w Fundacji Porczyńskich w Warszawie. W obecności wicepremier Elżbiety Bieńskowskiej, ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza i prezesa NFZ nagrodzono osoby i instytucje, które bezinteresownie poświęcają się dla dobra chorych.

  Prof. Miro otrzymała nagrodę za to, że jako ekspert od schorzeń genetycznych, nigdy nie zapomina o nadrzędnej wartości życia ludzkiego. Za to, że w codziennej pracy obdarza empatią pacjentów oraz bliskie im osoby, a także za osiągnięcia naukowe i wkład w rozwój polskiej genetyki.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.