Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Są pieniądze na Dojlidy.
 • Ostatnia zmiana 31.05.2017 przez Medyk Białostocki

  Są pieniądze na Dojlidy

  10 mln zł dotacji z Ministerstwa Zdrowia otrzyma w tym roku Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. To kolejna pula na rozbudowę i modernizację obiektów po szpitalu zakaźnym przy ul. Żurawiej

  Rozbudowa szpitala w Dojlidach ma się zakończyć w 2019 r.

  Inwestycja "Rozbudowa i modernizacja byłego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. K. Dłuskiego w Białymstoku” zaplanowana jest na lata 2013-2019. Całkowita jej wartość to 47,5 mln zł. Do tej pory USK, który jest inwestorem, otrzymał z resortu zdrowia 8 mln zł. Pieniądze te zostały wydane na przygotowanie dokumentacji projektowej, na wykonanie sieci i przyłączy zewnętrznych oraz wybudowanie kondygnacji -1 (w której w przyszłości znajdują się pomieszczenia Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, Działu Obrazowania oraz Poradnie Specjalistyczne).

  W tym roku ministerstwo przyznało dotację w wysokości 10 mln zł. Za te pieniądze powstanie reszta budynku, czyli 3 kondygnacje naziemne - parter i dwa piętra w stanie surowym zamkniętym, razem ze stolarką zewnętrzną, dachem, elewacją wraz z łącznikiem prowadzącym do już istniejących budynków. Wykonana zostanie tez część prac instalacyjnych branży sanitarnej i elektrycznej.

  Na przyszły rok zaplanowano – jeżeli poziom wsparcia się utrzyma – wykonanie prac wykończeniowych w istniejącym już budynku, a także roboty remontowe w obiektach przy ul. Żurawiej. Zagospodarowany zostanie teren wokół szpitala: wybudowane zostaną drogi dojazdowe, parkingi i powstaną nowe nasadzenia zieleni. Ostatnim elementem będzie dostawa i montaż wyposażenia. Zgodnie z planem inwestycja ma się zakończyć do 2019 roku.

  - Zdecydowanie poprawią się warunki leczenia pacjentów – mówi dr Jerzy Kamiński, pełnomocnik dyrektora ds. szpitala przy Żurawiej. - Po zakończeniu inwestycji powstanie na Dojlidach nowoczesny szpital kliniczny z nowymi jednostkami, których teraz bardzo tam brakuje: oddziałem intensywnej terapii czy ośrodkiem toksykologicznym. Poprawią się też warunki w poradniach specjalistycznych, które zostaną przeniesione do nowo wybudowanego obiektu. Rozbudowana zostanie także baza dydaktyczna.

  km

                                                                                                         

   

   

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.