Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Sukces Chóru UMB na Litwie.
  • Ostatnia zmiana 22.05.2014 przez Medyk Białostocki

Sukces Chóru UMB na Litwie

Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, pod dyrekcją profesor Bożenny Sawickiej, zajął I miejsce podczas 4th International Choir Festival KAUNAS CANTAT, który odbył się w dniach  16-18 maja 2014 roku w Kownie na Litwie. W festiwalu brały udział chóry z Litwy, Łotwy, Estonii oraz Polski.

Zgodnie z regulaminem konkursu, występy chórów zostały poddane ocenie punktowej według następujących kryteriów: technika wokalna i kultura brzmienia, intonacja, rytmika, dobór programu oraz ogólna impresja artystyczna.

Dzięki wysokiej punktacji Chór UMB został laureatem Złotego Dyplomu w kategorii chórów mieszanych dużych oraz w kategorii muzyki współczesnej. Te niewątpliwe sukcesy są wynikiem nie tylko ogromnej pracy dyrygenta, ale również wielkiego zaangażowania oraz intensywnych przygotowań członków Zespołu, którzy w piękny sposób reprezentują Uczelnię poza granicami miasta i kraju.