Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wizyta ambasadora Norwegii w UMB.
  • Ostatnia zmiana 07.11.2012 przez Medyk Białostocki

Wizyta ambasadora Norwegii w UMB

Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce J.E. Enok Nygaard odwiedził we wtorek (6.11) Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Dyplomata spotkał się z rektorem prof. Jackiem Nikliński, a także z norweskimi studentami, którzy zgłębiają tajniki zawodu lekarza na naszej uczelni.

Kolejnymi punktami wizyty było zobaczenie tych wszystkich miejsc w szpitalach klinicznych, w których działa sprzęt zakupiony w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Okazuje się bowiem, że zarówno w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, jak i szpitalu dziecięcym niektóre kliniki bardzo chętnie korzystały z możliwości tego programu.

I tak: w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej USK znajdują się nowoczesne urządzenia do badań prenatalnych i sekwencjonowania DNA; w Klinice Ginekologii USK blok operacyjny został wyposażony w sprzęt do laparoskopii oraz bardzo wydajne urządzenia do transmisji obrazu z endoskopów; w Klinice Okulistycznej DSK znajduje się ultranowoczesny sprzęt do optycznej tomografii koherentnej, zaś Klinika Rehabilitacji Dziecięcej m.in. dzięki funduszom norweskim przeszła praktycznie kompleksowy remont.

bdc