Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wybory naj… na WNoZ.
 • Ostatnia zmiana 24.07.2014 przez Medyk Białostocki

  Wybory naj… na WNoZ

  Asystentem roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu została Ewa Pasieka. Najsympatyczniejszym studentem - Sylwia Manias.

  To już druga edycja wyborów na WNoZ. Asystenta roku wybierali tylko studenci. Najsympatyczniejszego żaka - jedynie nauczyciele akademiccy oraz pracownicy wydziału. Głosowano za pośrednictwem internetu, ale każdy głos był weryfikowany.

  W kategorii nauczyciel wygrała Ewa Pasieka (Zakład Radiologii). Drugie miejsce - Marta Jastrzębska-Mierzyńska, trzecie - Anna Kalinowska.

  - Z jednej strony to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaskoczenie, z drugiej potwierdzenie tego, że to, co robię, robię dobrze. Przeważnie, jako nauczyciele, nie mamy informacji zwrotnej, jak nasza praca jest odbierana - opowiadała „Medykowi” Ewa Pasieka.

  Według laureatki kluczem do sukcesu jest umiejętność słuchania studentów. To nie powinna być relacja tylko w jedną stronę. Studenci są różni. Jedni chcą szybko zdobyć tylko podstawowy zakres wiedzy i równie szybko przedmiot zaliczyć, inni pragną pogłębić swoją wiedzę, zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia.

  - Muszę reagować na ich potrzeby. Jeśli widzę, że ktoś potrzebuje ode mnie więcej zasobu wiadomości, czy poświęcenia czasu dla doskonalenia swoich umiejętności, ja potrafię go znaleźć - dodaje.

  Wśród studentów naj... okazała się Sylwia Manias, kolejne miejsce zdobyła Agnieszka Bogucka, ostatnie miejsce na podium przypadło Paulinie Małachwiej.

  Warto tylko przypomnieć, że w zeszłym roku po raz pierwszy rektor UMB prof. Jacek Nikliński przyznał nagrody dydaktyczne I stopnia sześciu nauczycielom wybranym przez studentów (z każdego wydziału po dwie osoby). Wyróżnienia, prócz symbolicznego dyplomu, miały też wymiar całkiem materialny w postaci przelanej na konto premii.

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.