Wykład ekspercki profesora Cuneyta Alpera – 12.04.2023

który wygłosi

Profesor Cuneyt Alper

Wykład odbędzie się 12 kwietnia 2023 r. godz. 12:00
    w Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 1 w Białymstoku

Profesor Cuneyt Alper jest wybitnym amerykańskim otolaryngologiem. Od 1994 roku pozostaje związany z Kliniką Otolaryngologii Dziecięcej Uniwersytetu w Pittsburghu. Kierował również Kliniką Zaburzeń Trąbki Słuchowej i Laboratorium Badań Naukowych. Spełnia się nie tylko w roli klinicysty, ale również naukowca i dydaktyka. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika programu lekarzy specjalizujących się w otolaryngologii dziecięcej. Zainteresowania wiąże głównie z chirurgią ucha u dzieci i młodzieży, zaburzeniami trąbki słuchowej oraz zapaleniem ucha środkowego. Profesor jest ekspertem w problematyce dysfunkcji trąbki słuchowej.

Jest głównym badaczem i współbadaczem wielu grantów, które uzyskały finansowanie przez National Institute of Health. Jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji, autorem pięciu książek oraz współautorem dwudziestu trzech rozdziałów w książkach.

Profesor jest wielokrotnym laureatem prestiżowych nagród, m.in. Pittsburgh Magazine Best Doctors, Outstanding Professor of the Year, Committee Excellence Service Award. Profesor należy do wielu międzynarodowych towarzystw naukowych, m.in. Association for Research in Otolaryngology, American Medical Association oraz American Association for the Advancement in Science.

Wolny czas Profesor lubi spędzać na grze w tenisa i czytaniu książek.