• Ostatnia zmiana 14.10.2020 przez Centrum Medycyny Doświadczalnej

  Centrum Medycyny Doświadczalnej

   

  Budynek Centrum Medycyny Doświadczalnej.

       Szanowni klienci informujemy, że z dniem 01.04.2020 r uległy zmianie ceny  za wykonywane usługi w CMD oraz zakup zwierząt.

                                                                     

  Centrum Medycyny Doświadczalnej (CMD) Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku powstało w 2006 roku. Jest jednym z najnowocześniejszych obiektów, którego zadaniem jest hodowla zwierząt laboratoryjnych, a także prowadzenie badań eksperymentalnych na zwierzętach i liniach komórkowych. Budynek Centrum Medycyny Doświadczalnej spełnia wszystkie wymagania prawne dotyczące tego typu instytucji.

  Powierzchnia Centrum Medycyny Doświadczalnej to ponad 1500 m2, na której znajdują się: część eksperymentalna wraz z laboratoriami diagnostycznymi oraz salami operacyjnymi, część hodowlana, kwarantanna oraz część gospodarcza. Wszystkie pomieszczenia do hodowli oraz utrzymania zwierząt w eksperymencie, sale operacyjne, pokoje laboratoryjne są klimatyzowane poprzez nowoczesny system zapewniający optymalne warunki do utrzymania zwierząt laboratoryjnych. Zarówno część hodowlana jak i część eksperymentalna są objęte stałym nadzorem wizyjnym.

  Centrum Medycyny Doświadczalnej posiada pomieszczenia dla zwierząt wyposażone w specjalistyczny sprzęt do hodowli i utrzymania najwyższej jakości: • indywidualnie wentylowane klatki (IVC), umożliwiające utrzymanie zwierząt w najwyższych rygorach sanitarnych.

   

   

   

   

  Centrum Medycyny Doświadczalnej od roku 2012 uzyskało Certyfikat Zgodności z Zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej w zakresie:

  - badań właściwości toksycznych,

  W celu utrzymania w/w certyfikatu jednostka podlega okresowej kontroli i weryfikacji, w wyniku której otrzymaliśmy certyfikat o numerze rejestracyjnym: 7/2020/DPL ważny od dnia 09 lipca 2020 r.

  Zapraszamy do współpracy.

  UWAGA!

  Osoba, która planuje i jest odpowiedzialna za przeprowadzenie doświadczenia w Centrum Medycyny Doświadczalnej zobowiązana jest przesłać wniosek w formie elekrtonicznej lub papierowej na udzielenie zgody na przeprowadzenie doświadczenia w celu akceptacji do biura CMD.

  Wnioski będą rozpatrywane w terminie 7 dni roboczych od daty wpływu.

  CMD nie ponosi odpowiedzialności, z tytułu nie dotrzymania terminu wpływu wniosku do Lokalnej Komisji Etycznej (LKE) przez wnioskującego.