Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Inauguracja roku akademickiego 2016/2017.
 • Ostatnia zmiana 10.10.2016 przez Medyk Białostocki

  Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

   

  Inauguracja nowego roku akademickiego na uczelni wyższej to zawsze wielkie wydarzenie. W tym roku rangę uroczystości podnosił fakt, że była to pierwsze inauguracja z nowym rektorem UMB prof. Adamem Krętowskim.

  Tradycyjnie już całe wydarzenie odbyło się w Auli Magna Pałacu Branickich. Tradycyjnie też, Aula okazała się zbyt mała by pomieścić wszytkich gości (była transmisja uroczystości w internecie). Wśród dziesiątków gości byli m.in. przedstawiciele rządu (wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski), samorządu (marszałek Jerzy Leszczyński oraz prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski), byli podlascy posłowie i senatorowie, czy przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

  Jedyn z pierwszych punktów uroczystości było wręcznie medalu za zasługi dla UMB dla ustępującego rektora prod. Jacka Niklińskiego. Funkcjonowanie uczelni pod jego rządami zostało ocenione bardzo wysoko. Wiceminister Pinkas stwierdził wręcz, że o Podlasiu często się mówi, że to Polska B, jednak w przypadku naszego Uniwersytetu można śmiało stwierdzić, że to uczelnia na poziomie euriopejskim, że to jeden z liderów polskiej nauki.

   

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.