Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. POZ w szpitalu klinicznym.
 • Ostatnia zmiana 28.05.2018 przez Medyk Białostocki

  POZ w szpitalu klinicznym

  Od 1 kwietnia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym działa Uniwersytecki Lekarz Rodzinny czyli gabinet podstawowej opieki zdrowotnej.

  Przychodnia POZ mieści się na II piętrze w budynku poradni specjalistycznych. Wszystkie pomieszczenia zostały generalnie wyremontowane. Do dyspozycji pacjentów i personelu jest pięć gabinetów lekarskich, gabinet zabiegowy i gabinet szczepień. Docelowo pod opieką tej placówki będzie mogło być 7,5 tys. pacjentów. A co wyjątkowe, personel placówki może komunikować się z pacjentami w języku angielskim i norweskim.

  - To bardzo dogodna lokalizacja, dzięki której możemy zapewnić kompleksową opiekę, jakiej nie oferuje żadna przychodnia rodzinna w Białymstoku – mówi Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzecznik szpitala. – Na parterze tego budynku znajduje się laboratorium analityczne, a na parterze i pierwszym piętrze poradnie specjalistyczne. Tuż obok jest SOR. Pacjenci mogą się u nas czuć naprawdę bezpiecznie.

  Już teraz można zapisywać się na listy do lekarzy. Informacje na temat działania POZ-u można uzyskać pod nr tel. 831 89 50.

  W zeszłym roku przychodnię rodziną otworzył też Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku.

  km

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.