Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Przemówienie Cezarego Rzemka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.
 • Ostatnia zmiana 16.10.2012 przez Medyk Białostocki

  Przemówienie Cezarego Rzemka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia

  Pozwolę sobie wyrazić nadzieję, że rozpoczynający się rok akademicki przyniesie uniwersytetowi medycznemu kolejne sukcesy, ugruntowujące jego pozycję jako wyróżniającego się na tle polskich ośrodków akademickich instytucji kształcącej nowe kadry medyczne.

  Kadrze naukowo-dydaktycznej chciałbym życzyć wielu osiągnięć w prowadzonej pracy na polu edukacji i badań naukowych oraz satysfakcji z uzyskiwanego dzięki waszym wysiłkom wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności medycznych, jakimi legitymują się kolejne roczniki absolwentów białostockiej uczelni.

  Przeczytaj: Relacja z inauguracji roku akademickiego 

  W rozpoczynającym się nowym roku akademickim studentom, szczególnie tym, którzy po raz pierwszy przekraczają progi uczelni i stają się członkami rodziny akademickiej, pragnę przekazać życzenia wytrwałości w poznawaniu arkanów trudnej sztuki medycznej i pogratulować wyboru drogi zawodowej, którą mam nadzieję, jak pokolenia was poprzedzające, nadal będziecie postrzegać jako misję. Pomoc potrzebującym, chorym, cierpiącym nie ma barw politycznych i powinna być priorytetem każdej władzy, bez względu na partyjne ideologie i polityczne koalicje. Jakość opieki zdrowotnej to efekt codziennej pracy każdego lekarza, pielęgniarki, ratownika, przychodni, szpitala. To także efekt waszej żmudnej nauki, przyswajania niezwykle obszernej wiedzy podręcznikowej, nabywania umiejętności praktycznych. Wykształcone kadry medyczne, wspierane dobrymi, nowocześnie myślącymi menedżerami, to podstawa sukcesu systemu zdrowotnego. Mam nadzieję, że nie zabraknie wam energii i motywacji, aby czas studiów był czasem wartościowym dla was i waszych nowo poznanych przyjaciół, waszych nauczycieli i waszych przyszłych pacjentów.

  Pamiętajcie, że opuszczając mury uczelni staniecie się ludźmi, którzy będą nieść pomoc i zmagać się z chorobami, bólem i cierpieniem innych osób. Mam nadzieję, że jako absolwenci przeżyjecie w przyszłości wiele wspaniałych chwil, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

  Wszystkim przyszłym absolwentom gratuluję wyboru drogi aktywności zawodowej. Całej społeczności akademickiej życzę poczucia dumy z waszej uczelni i jej osiągnięć na niwie nauki.

  Tytuł i skróty od redakcji

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.