Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Konkursy na granty naukowe .
 • Ostatnia zmiana 17.03.2015 przez Medyk Białostocki

  Konkursy na granty naukowe

  Mobilność Plus

  Do 15 kwietnia trwa nabór w ramach konkursu pod nazwą „Mobilność Plus”. To szansa na dla naukowców, którzy nie ukończyli 35 roku życia.

  Celem programu jest umożliwienie młodym naukowcom, w tym uczestnikom studiów doktoranckich, udziału w badaniach naukowych prowadzonych w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych. Finansowany jest pobyt uczestnika programu, ale też jego małżonka i dzieci oraz koszty ich podróży.

  Więcej informacji: Dział Nauki i Współpracy Międzynarodowej UMB (Maria Szlachta email: maria.szlachta@umb.edu.pl, tel.: 85 748 56 55).

  Zgłoś się po stypendium ministra

  Rozpoczęła się X edycja konkursu o stypendia dla wybitnych młodych naukowców, ogłoszonego przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Wnioski można składać do 31 marca 2015 r.

  Stypendium może otrzymać osoba prowadząca działalność naukową, która nie ukończyła 35. roku życia w chwili składania wniosku.

  Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji w Dziale Nauki i Współpracy Międzynarodowej u pani mgr Agnieszki Szczepury - tel. wew. 5489.

  Konsultant krajowy

  Dr n. farm. Elwira Telejko została powołana przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie farmacji aptecznej. Elwira Telejko jest kierownikiem Studium Kształcenia Podyplomowego na naszym Wydziale Farmacji UMB.

  To trzecia osoba na tak wysokim stanowisku z naszej uczelni. Krajowym konsultantem w dziedzinie medycyny ratunkowej jest prof. Jerzy Robert Ładny z Zakładu Medycyny Ratunkowej i Katastrof UMB, a konsultantem z zakresu diagnostyki laboratoryjnej prof. Maciej Szmitkowski z Zakładu Diagnostyki Biochemicznej UMB.

   

  Szkolenia z przedsiębiorczości

  Bezpłatne szkolenia z przedsiębiorczości dla studentów studiów stacjonarnych kierunku: lekarskiego, fizjoterapii, pielęgniarstwa w ramach projektu pn. „Wdrożenie programu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku”. Rekrutacja od 19 lutego 2015 r. do 5 marca 2015 r. Tematy szkoleń: „ABC działalności gospodarczej - od założenia do rozwoju własnej firmy”; „Zasady prowadzenia indywidualnej i grupowej praktyki lekarskiej”; „Twój pierwszy krok do kariery”; „Przedsiębiorczość akademicka”.

  Szczegółowe informacje: www.wpr.umb.edu.pl/szkolenia.html

   

  bdc

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.