Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. kierunki: Analityka Medyczna i Farmacja.
  • kierunki: Analityka Medyczna i Farmacja. Euroregionalne Centrum Farmacji
  • Treść niedostępna...

Ostatnia zmiana 20.05.2020 przez Dziekanat Wydziału Farmaceutycznego

kierunki: Analityka Medyczna i Farmacja

Zasady dotyczące realizacji prac dyplomowych oraz egzaminu dyplomowego na kierunkach Farmacja i Analityka Medyczna określa:

Regulamin procesu dyplomowania na kierunkach: Analityka Medyczna i Farmacja (do pobrania)

Regulamin Antyplagiatowy w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (do pobrania)

Załączniki do Regulaminu:

Każda praca magisterska poddawana jest kontroli antyplagiatowej w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym: https://jsa.opi.org.pl

Kierownik pracy magisterskiej zobowiązany jest do zalogowania się w systemie JSA.

Na 14 dni przed obroną pracy magisterskiej i egzaminem magisterskim student jest zobowiązany do złożenia w Dziekanacie następujących dokumentów:

1. karty okresowych osiągnięć studenta, karty zajęć fakultatywnych (niezwłocznie po zdaniu ostatniego egzaminu lub uzyskania ostatniego zaliczenia),
    2. karty tematycznej,
    3. formularza oceny punktowej pracy magisterskiej oraz sylwetki magistranta wypełniony przez kierownika pracy,
    4. oświadczenia o prawach autorskich,
    5. pracy magisterskiej:

- 1 egzemplarz oprawiony na stałe w miękkie, papierowe okładki (zszyty nitką), tekst drukowany dwustronnie, podpisany przez kierownika pracy magisterskiej i 1 egzemplarz w formie elektronicznej zapisany na płycie CD w formacie PDF (płyta podpisana przez kierownika pracy, złożona w papierowej kopercie),

- 1 egzemplarz wydrukowany i zszyty (celem przedłożenia kierownikowi pracy magisterskiej),

- 1 egzemplarz wydrukowany i zszyty (celem przedłożenia recenzentowi pracy magisterskiej).

1. karty obiegowej, legitymacji studenckiej, dowodu opłaty za dyplom (absolwenci kierunku Farmacja składają te dokumenty po odbyciu sześciomiesięcznej praktyki zawodowej w aptece),
    2. zaświadczeń dotyczących działalności naukowej oraz dodatkowych osiągnięć naukowych, z podpisem opiekuna koła naukowego,
    3. załącznik nr 1 do Regulaminu antyplagiatowego (do pobrania),
    4. raport z badania antyplagiatowego.

UWAGA! Na dyplomach ukończenia studiów wydawanych od 2020 r. nie będą umieszczane zdjęcia. Obowiązek dostarczenia zdjęć do Dziekanatu został zniesiony.

Recenzja pracy magisterskiej powinna być dostarczona do Dziekanatu minimum 5 dni przed planowanym terminem obrony pracy magisterskiej.

Po złożeniu kompletu dokumentów zostanie ustalony ostateczny termin obrony pracy magisterskiej oraz egzaminu magisterskiego.

• Obrona pracy magisterskiej oraz egzamin magisterski (zgodnie z Regulaminem studiów) powinny odbyć się do 10 lipca.
    • Przed obroną pracy magisterskiej oraz egzaminem student powinien zgłosić się do Dziekanatu w celu odebrania dokumentów związanych z procesem dyplomowania.
    • Po obronie pracy magisterskiej oraz egzaminie dokumentacja związana z procesem dyplomowania musi zostać zwrócona niezwłocznie do Dziekanatu (w dniu obrony bądź dnia następnego).

Warunkiem uzyskania dyplomu ukończenia studiów na kierunku Farmacja, jest złożenie w Dziekanacie kompletu dokumentów:

• Dziennika praktyki zawodowej (podpisanego przez opiekuna praktyki z ramienia Uczelni - dr hab. Arkadiusza Surażyńskiego),
    • eseju (Zał. nr 11 do Regulaminu sześciomiesięcznej praktyki zawodowej w aptece),
    • samooceny realizacji efektów kształcenia (Zał. nr 12 do Regulaminu sześciomiesięcznej praktyki zawodowej w aptece),
    • ankiety oceny praktyki (Zał. nr 13 do Regulaminu sześciomiesięcznej praktyki zawodowej w aptece),
    • karty obiegowej,
    • legitymacji,
    • dowodu wpłaty za dyplom w wysokości 60 zł.

Powyższe dokumenty należy złożyć w terminie 14 dni od dnia ukończenia sześciomiesięcznej praktyki zawodowej w aptece.

OGÓLNE ZASADY DOTYCZĄCE WYDANIA DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW:

Na podstawie Art. 77 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dn. 20 lipca 2018 r.:

• "W terminie 30 dni od dnia ukończenia studiów uczelnia wydaje absolwentowi dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem do dyplomu oraz ich 2 odpisy, w tym na wniosek absolwenta - ich odpis w języku obcym."

Po złożeniu wszystkich dokumentów związanych z ukończeniem studiów absolwent otrzymuje w Dziekanacie:

• oryginał dyplomu wraz z suplementem,
    • dwa odpisy dyplomu wraz z suplementami,
    • świadectwo dojrzałości (w przypadku, gdy w aktach jest oryginał lub odpis z OKE).