Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Egzaminy dla kandydatów do Szkoły Doktorskiej oraz osób ubiegających się o nadanie stopnia doktora.
  • Ostatnia zmiana 29.12.2023 przez Studium Języków Obcych

Egzamin z języka angielskiego ma formę ustną i składa się z trzech części, z których wystawiana jest łączna ocena końcowa.
    Egzamin sprawdza:
    1/ umiejętność korzystania z literatury popularnonaukowej w języku angielskim w sposób czynny - poprawna wymowa, rozumienie przeczytanego tekstu, odpowiadanie na pytania dotyczące jego treści,
    2/ umiejętność nawiązywania i podtrzymania rozmowy dotyczącej pracy zawodowej, planów zawodowych/naukowych, dotychczasowych osiągnięć itd.
    3/ znajomość struktur gramatycznych w formie parafrazy zdań, m.in. składnia, czasy, strona bierna, mowa zależna, zdania warunkowe, czasowniki modalne, układanie pytań.

Do oceniania egzaminów dla kandydatów do Szkoły Doktorskiej stosuje się następującą skalę ocen:
    • bardzo dobrze (5),
    • ponad dobrze (4,5),
    • dobrze (4),
    • dość dobrze (3,5),
    • dostatecznie (3),
    • niedostatecznie (2).

Egzaminy dla kandydatów do Szkoły Doktorskiej przeprowadzane są zgodnie z Harmonogramem postępowania rekrutacyjnego do Szkoły Doktorskiej.

Na egzamin należy zgłosić się z dowodem osobistym.

Przykładowy test gramatyczny znajduje się w linku poniżej :